Konrad Wilgosz

Stomatolog

Jestem absolwentem kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Moimi zainteresowaniami zawodowymi są chirurgia szczękowo-twarzowa oraz chirurgia jamy ustnej. Chirurgia szczękowo-twarzowa jest specjalizacją lekarską, która zajmuje się leczeniem złamań twarzoczaszki, jej wad rozwojowych, nowotworów regionu jamy ustnej, twarzy i szyi, chirurgiczną korektą wad zgryzu (ortognatyka). Zabiegi z tego zakresu wykonywane są zazwyczaj w warunkach szpitalnych.

Od 2013 roku pracuję w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie odbywam szkolenie specjalizacyjne w tej dziedzinie. Nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje na konferencjach i szkoleniach w kraju oraz za granicą. Jestem członkiem polskiego i europejskiego towarzystwa chirurgii szczękowo-twarzowej.

W 2016 roku odbyłem staż w klinice w Oldenburgu (jednym z wiodących niemieckich ośrodków chirurgii onkologicznej i mikrochirurgii twarzy i szyi). Obecnie jestem również studentem czwartego roku kierunku lekarskiego. W gabinecie Olimpia Dental zajmuję się chirurgią jamy ustnej w tym implantologią i skomplikowanym ekstrakcjami zębów zatrzymanych.