Wybielanie zębów

Home / Wybielanie zębów

 

 

Metoda nakładkowa jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów wybielania zębów, wykorzystującym działanie nadtlenku karbamidu – związku o potwierdzonym działaniu i bezpieczeństwie. Innym składnikiem czynnym jest flour oraz związki zapobiegające nadwrażliwości zębów. Stosowane stężenia substancji czynnych są tak dobrane by były jednocześnie skuteczne i bezpieczne. Umożliwia to po uprzednim przygotowaniu pacjenta, przeprowadzenie takiego wybielania w domu, dzięki czemu pacjent sam może kontrolować efekt wybielania i zdecydować o ile odcieni chce wybielić zęby. Wstępem do takiego domowego „zabiegu” jest wizyta higienizacyjna (usunięcie kamienia i osadów) , przegląd oraz ewentualne leczenie zachowawcze – stare, nieszczelne wypełnienia oraz ubytki próchnicowe są przeciwwskazaniem do wybielenia . Po spełnieniu powyższych wymogów lekarz może pobrać wyciski pod indywidualne nakładki wykonane przez technika, w których później umieszcza się żel wybielający. Na drugiej wizycie, po ok 3-7 dniach, pacjent odbiera gotowe nakładki oraz preparat do wybielania.

Cały cykl wybielający trwa ok. 2 tygodni podczas których należy nosić nakładki z żelem ok 8h na dobę (np. na noc) i umożliwia otrzymanie odcienia zębów jaśniejszego o 6 tonów w skali Vita. Jeśli efekt nie jest zadowalający wybielanie można wydłużyć np. o kolejny tydzień, po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym. Dodatkowym atutem tej metody jest możliwość ponownego wykorzystania nakładek np. po 2 latach w celu odświeżenia koloru, co znacznie zmniejsza koszty kolejnego cyklu.

Wybielanie wiąże się z niewielkim ryzykiem powstania nadwrażliwości zębów jednak najczęściej ustępuje ona samoistnie ok. 2 tygodni po zakończonym zabiegu. W naszym gabinecie wykorzystujemy  jedne z najnowocześniejszych preparatów zawierające w swoim składzie substancje wzmacniające szkliwo zębów i tym samym zapobiegające powstaniu nadwrażliwości.